Džiaukimės paprastais dalykais, eikime į priekį su teisingais žmonėmis

Daug kas aplinkui mums atrodo taip įprasta, kad nebemokame tuo pasidžiaugti. Apie tai, kas trukdo būti pozityviems ir kuo mums galėtų padėti politikai, kalbinome Donatą Degenį, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Panevėžio miesto skyriaus pirmininką ir šios partijos kandidatą į Lietuvos Respublikos Seimą Vakarinėje apygardoje.

Mūsų visuomenė pasižymi paradoksu: daug gebantys, profesionalūs, veiklūs žmonės dirba vis daugiau, tačiau jiems vis mažiau laiko lieka sau, šeimai. Tuo tarpu kita kategorija žmonių linksta gyventi iš pašalpų, jiems paprastai trūksta motyvacijos tiek dirbti, tiek turiningai leisti laisvalaikį, rūpintis ir džiaugtis šeima. Kokios politinės priemonės padėtų išspręsti šią problemą?

Visuomenė, mano įsitikinimu – tai žmonės su kuo įvairiausiais įsitikinimais. Ir labai svarbu neišskirti vienos didelės bendruomenės narių į dvi skirtingas grupes. Visada aktualu rasti vienijančius ir skiriančius aspektus, o juos įvertinus, stengtis aktyviai vystyti būtent vienijančius. Šioje situacijoje svarbu daug dirbantiems ir veikliems žmonėms priminti, kad nepamirštų retkarčiais sustoti ir pasidžiaugti šalia esančiais žmonėmis, o žmones, sunkiai įsitraukiančius į visuomenėje vykstančius procesus, šviesti – aiškinti jiems, kodėl kiekvienam yra svarbu būti lygiaverte visuomenės dalimi. Mano įsitikinimu, viskas remiasi į asmenines patirtis, žinias ir suvokimą, kaip veikia valstybės variklis, kurio svarbi grandis – kiekvienas mūsų.

Kaip manote, ko labiausia trūksta panevėžiečiams, kad jie džiaugtųsi gyvenantys šiame mieste? Kokias matytumėte išeitis?

Mano nuomone, panevėžiečiams labai dažnai trūksta minties, kuri sustabdytų čia ir dabar bei priverstų pažvelgti, kaip viskas gražu, nors ir įprasta, yra aplink. Gyvename gražiame mieste, jį patys ir kuriame. Tik dažnai vis besisukdami kasdienybėje nepastebime paprastų darbų, iš kurių susideda didis ir gražus mūsų miestas. Reikėtų pasidžiaugti paprastais dalykais ir eiti į priekį su teisingais žmonėmis, su teisingu teigiamu nusiteikimu vis kurti tai, kas gera ir svarbu kiekvienam iš mūsų.

Ar tiesa, kad žmogaus vidiniais poreikiais, jo laisvu asmenybės vystymusi labiausiai rūpinasi LSDP, o ne kuri nors kita partija? Kuo galėtumėte tai pagrįsti?

Donatas Degenis

Donatas Degenis

Lietuvos socialdemokratų partijos pagrindinis šūkis ir yra, jog „svarbiausia – žmogus“. Jokie materialūs dalykai nėra svarbesni už žmogaus vidinį pojūtį – tai, ko jokiais įstatymais ar teisės aktais nesukursime. Kuriant šį teigiamą pojūtį reikia daug daugiau nei tik priimtų teisės aktų ar sprendimų. Todėl Lietuvos socialdemokratų partija nuolatos dirba su kompetentinga ir didele politikų komanda, kad sukurtų ne tik teisinę bazę, kuri padėtų formuoti laimingo, savimi pasitikinčio ir pilnaverčio žmogaus asmenybę, bet ir rastų priemones, kaip sugalvotas idėjas ir siekius įgyvendinti. Svarbu suvokti tai, kad valstybė yra ne tik skaičiai. Valstybės pagrindas nekvestionuojamai yra žmonių interesai ir poreikiai, todėl labai svarbu gebėti įvertinti labai skirtingus žmonių poreikius ir supratimą bei rasti tarp jų bendrumus, kurie vienytų skirtumus. Lietuvos socialdemokratų partija tai sėkmingai girdi, mato ir daro.

Ko palinkėtumėte Panevėžio moterims?

Linkiu visoms panevėžietėms greitai sukantis kasdienybėje nepamiršti, kaip svarbu yra prisiminti save. Rasti laiko sau. Kviečiu rugsėjo 22 dieną susitikti Panevėžio restorane „Nendrė vėjyje“ ir skirti to sunkiai randamo kasdienybėje laiko – laiko sau. Pamiršti visus rūpesčius. Atsipalaiduoti. Būti drąsiomis, atkakliomis ir jaustis lygiavertėmis.

Neatlygintina rinkimų agitacija.

Pažymėta kategorijose Panevėžys, grotaženklės .

Parašykite komentarą