D.Degenis: „žmonės atsirinks, kas dirba su sąžine“

IMG_8562Artėjant Lietuvos Respublikos Seimo rinkimams, artėjančių politikų pažadų garsai jau vis garsiau atsimuša į Panevėžio daugiabučių sienas. Siekiant išskaidyti galimas dvejones ar atsakyti į dominančius klausimus, laidos „Panevėžio erdvės“ vedėja kalbino Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatą į Lietuvos Respublikos Seimą 2016 metais Panevėžio mieste Donatą Degenį.

Man visada kyla klausimas žiūrint į jus: esate jaunas,  protingas, energingas žmogus, nepaprastai geros politinės orientacijos, vis tik tai kodėl jūs einate į politiką? Jūs tiktumėte visur, o pasirinkote politiką, tai vienas iš sudėtingiausių dalykų.

Žmonės savo gyvenime visada renkasi tai, kas juos domina. Man yra įdomu politika, man yra įdomu padėti žmonėms, toks yra mano nuolatinis siekis. Aš visada jaučiuosi pilnaverčiu, kai galiu padėti kitiems, todėl toks ėjimas į politiką yra nuolatos pagrįstas gebėjimu pagelbėti žmonėms, kuriems yra reikalinga pagalba.

Ar Jūsų šeima palaiko Jus veikloje?

Jeigu aš neturėčiau šeimos palaikymo, politikai aš negalėčiau skirti tiek laiko. Mano šeima puikiai supranta ir džiaugiasi, kad aš turiu gyvenime tikslą, mane tai labai džiugina ir tik dar labiau skatina siekti savo tikslų.

Kiek laiko jūs vadovaujate Lietuvos socialdemokratų partijos Panevėžio miesto skyriui?

Lietuvos socialdemokratų partijos Panevėžio miesto skyriui aš vadovauju jau pusantrų metų. Labai džiugu, kad per tą laiką pavyko skyrių padaryti patrauklų panevėžiečiams, tapome ryškūs politinėje padangėje – toks buvo mano siekiai, ir džiugu, kad būtent tie siekiai virsta realybe.

Pusantrų metų vadovaujate Lietuvos socialdemokratų partijos Panevėžio miesto skyriui – ar pavyko suburti stiprią bendraminčių koamndą? Ar jaučiate palaikymą?

Jeigu aš neturėčiau palaikymo, visų pirma, nebūčiau tapęs skyriaus pirmininku. Palaikymas yra, komanda yra suburta – ji yra jauna, ambicinga. Kartais galbūt mums kažkas nepavyksta, bet viskas dar tik priešaky. Iš klaidų mes mokomės, jas studijuojame ir aš manau, kad tik su stipria komanda mes galime pasiekti savo užsibrėžtų tikslų. O šiai dienai pasakyti ar aš turiu komandą – taip, aš ją turiu.

IMG_8890Donatai, jūs priklausote miesto tarybai. Kaip jaučiatės joje? Jūsų adresu yra pasakoma labai daug kritikos, daug parašoma neigiamų dalykų. Kaip jaučiatės miesto taryboje kaip žmogus, kaip socialdemokratas?

Aš, visų pirma, jausčiausi labai nekaip, jei apie mane nekalbėtų. Jei apie mane kalba, aš esu matomas, o matomas todėl, kad dirbu. Kai buvau išrinktas į Panevėžio miesto tarybą aš turėjau rožinius akinius, kad viskas čia vyksta žymiai paprasčiau ir, kad trisdešimt vienas tarybos narys ateina dirbti Panevėžio miestui ir jo žmonėms. Dabar matau kai kurias personalijas, kurios ateina ir atsėdi, dėl to, kad reikia atsedėti, o kitus kaltina už tai, kad jie verčia jaustis blogai sėdinčius vietoje ir dirba. Tai jei dažnai esu kaltinamas dėl to, kad dirbu, tuomet taip, aš esu tikrai kaltas.

O Jums nesinori gyventi ramiau? Na išeinate iš Tarybos posėdžio ir kartais nepagalvojate: o kam aš čia taip pasakiau?

Aš niekada nebuvau žmogus, kuris pusiaukelėje meta savo tikslą. Esu žmogus, kuris siekia tikslo. Ramybė? Aš manau, kad ateis tas amžius mano gyvenime kada aš atsisėsiu prieš židinį, džiaugsiuosi anūkais prieš židinio liepsną ir galėsiu pasakoti, kad gyvenime pasiekiau visų savo užsibrėžtų tikslų.

Jūs kandidatuojate į Lietuvos Respublikos Seimą, sakykite, ar būdamas Seime padėsite panevėžio gyventojams ir kaip jūs įsivaizduojate tą pagalbą?

Visai neseniai Jūs manęs klausėte ar nebaisu būti tokiam ryškiam Panevėžio miesto taryboje. Aš tikrai neplanuoju užgesti ir Seime. Planuoju tęsti pradėtus ir pradėti naujus darbus. Visų pirma, aš jaučiu didelę atsakomybę atstovaudamas savo gimtajam miestui, miestui, kuriame gyvenimu. Aš esu susidūręs ir puikiai žinau kokios yra Panevėžio ir jo žmonių problemos, jei aš galiu jas perkelti į aukštesnį lygmenį ir spręsti Lietuvos mąstu – tai yra didžiulis įpareigojimas ir darbas, kuriam aš esu pasiruošęs.

Paskutiniu metu partijos pradėjo skęsti korupcijos skandaluose. Kaip jūs tai vertinate? Ar tai susiję su artėjančiais rinkimais?

Mes visi numanome, kad tai susiję su artėjančiais rinkimais, bet politinė korupcija yra pats blogiausias įmanomas dalykas politikoje ir abstrakčiai gyvenime. Mes matome kaip didžiuliai koncernai bando per įtaką darančius politinius sprendimus nusipirkti palankias sąlygas verslui. Visi valdininkai turime prisiimti atsakomybę už tai, kokius politinius sprendimus priimame. Tai yra sąžinės reikalas. O žmonės jau atsirinks kas dirba su sąžine, o kas tiesiog už tam tikras sumas.

IMG_8885Donatai, įsivaizduokime kad dabar yra spalis ir Jūs patekote į Lietuvos Respublikos Seimą. Ką Jūs pirmiausiai siūlysite ir ką darysite?

Visų pirma, dar kartą susitiksiu su Panevėžio miesto švietimo bendruomene, pasiruošime probleminį sąrašą, ką reikėtų keisti Panevėžyje, nes būtent jie yra specialistai, kurie dirba toje sistemoje ir žino jos minusus. Su tomis problemomis mes galėsime susidėlioti žingsnius ir nacionaliniu mastu kelti aktualius lietuviams klausimus. Jei kalbame apie atsakomybės skatinimą, kad kiekvienas politinis sprendimas neštų ir politinę atsakomybę, tai aš taip pat turiu daugelį sumanymų, kaip reiktų griežtinti valdininkų atsakomybę už tam tikrus priimtus sprendimus.


Donatai, ko palinkėtumėte panevėžiečiams šią vasaros dieną ir ko palinkėtumėte miestiečiams einant į Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus?

Visų pirma, kiekvienam panevėžiečiui palinkėčiau pasiekti tai, ko jis nori. Kad miestas, kuriame gyvename, išties būtų mūsų visų galimybių sostine. O einant į Seimo rinkimus aš tiesiog noriu Jūsų paprašyti: labai rimtai apgalvokite savo sprendimą, pasirinkite žmogų, kuris nuoširdžiai dirbtų visų Jūsų labui. Tikiuosi, kad sulauksiu Jūsų pasitikėjimo ir tas žmogus būsiu aš.

Dėkoju, Donatai, tikiuosi, kad rudenį Jus pamatysime LR Seime.

Kalbino K. Vorienė
„Panevėžio erdvės“
Politinė reklama bus apmokėta iš Donato Degenio rinkimų sąskaitos.

Parašykite komentarą